Aktualności

Mija 79 lat. Pamiętamy

Data publikacji: 2018-09-03

Niemcy wkraczają do Polski - fotografia pozorowana (źródło: Wikimedia Commons).Obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu największego, a jednocześnie najtragiczniejszego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości - II wojny światowej. W tym dniu składamy hołd bohaterskim żołnierzom Wojska Polskiego, którzy mimo przeciwności, starali się z poświęceniem 'wykonać niewykonalny w 1939 r. obowiązek: obronę Polski'.

W zbiorowej świadomości Polaków wrzesień jest miesiącem, który tradycyjnie już kojarzy się z wojną, szczególnie kampanią polską 1939 r., jej grozą i tragizmem. W związku z tym w całym kraju odbywają się uroczystości patriotyczne, organizowane nie tylko przez najwyższe władze państwowe, lecz również w niemal w każdym mieście czy gminie. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

Warto w najbliższych dniach odwiedzić cmentarze, kwatery czy mogiły wojenne i zapalić znicz w intencji tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny: poległych, zmarłych z ran, zamordowanych. Zachęcamy również do odwiedzania wirtualnych cmentarzy czy ściany pamięci udostępnionych na naszym portalu, by zapalić wirtualne świeczki poległym i weteranom największej bitwy Polskiego Września 1939 r. - bitwy nad Bzurą. Cześć ich pamięci!


Komentarze

Odaje Cześć poległym żołnierzom wojnie 1939r. 16 ,o9.1939r.w Budach Iłowskich poległ Moj Ojciec Franciszek Kmieciak żołnierz Obrony Narodowej Jarocin miał 29 lat. Spoczywa w kwaterze wojskowej na cmentarzu parafialnym w Iłowie. Zachęcam do zapalania wirtualnej świeczki na wszystkich kwaterach wojskowych.Oni polegli abyśmy my mogli żyć/ Mieczysław Kmieciak - syn poległego żołnierza. Odnaleziony po 70-ciu latach-spoczywaj w spokoju!!.

dodany przez: Mieciu70, 2018-09-10