Aktualności

Kolejna rocznica

Data publikacji: 2017-09-01

Niemcy wkraczają do Polski - fotografia pozorowana (źródło: Wikimedia Commons).Obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu największego, a jednocześnie najtragiczniejszego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości - II wojny światowej. W tym dniu składamy hołd bohaterskim żołnierzom Wojska Polskiego, którzy mimo przeciwności, starali się z poświęceniem 'wykonać niewykonalny w 1939 r. obowiązek: obronę Polski'.

W zbiorowej świadomości Polaków wrzesień jest miesiącem, który tradycyjnie już kojarzy się z wojną, szczególnie kampanią polską 1939 r., jej grozą i tragizmem. W związku z tym w całym kraju odbywają się uroczystości patriotyczne, organizowane nie tylko przez najwyższe władze państwowe, lecz również w niemal w każdym mieście czy gminie. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

Warto w najbliższych dniach odwiedzić cmentarze, kwatery czy mogiły wojenne i zapalić znicz w intencji tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny: poległych, zmarłych z ran, zamordowanych. Zachęcamy również do odwiedzania wirtualnych cmentarzy czy ściany pamięci udostępnionych na naszym portalu, by zapalić wirtualne świeczki poległym i weteranom największej bitwy Polskiego Września 1939 r. - bitwy nad Bzurą. Cześć ich pamięci!


Komentarze

Cześć i Chwała poległym bochaterą spoczywającym na cmentarzu w kwaterze wojennej w Iłowie i na wszystkich wojennych cmentarzach . Pamiętamy o was nasi Ojcowie którzy nie wruciliście do waszych synow i rodzin,A tak czekaliśmy na was !!!. Cześć Waszej Pamięci. 3 .o8 2017 r.Jarocin.

dodany przez: Mieciu70, 2017-09-03

Witam Wszystkich Proszę o jakiekolwiek zdjęcia osób i dokumentów 18pp. Wszystkie dokumenty proszę przesyłać na meila daniel978@o2.pl. Za jakąkolwiek okazaną pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie

dodany przez: daniel978, 2017-11-06