Aktualności

Hołd prezydenta

Data publikacji: 2013-09-14

Prezydent Komorowski w Kamionie, 14 września 201314 września prezydent Bronisław Komorowski złożył hołd żołnierzom walczącym w bitwie nad Bzurą. Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości w Kamionie i Witkowicach (gm. Młodzieszyn).


Najpierw prezydent Komorowski odwiedził Kamion, gdzie na terenie Szkoły Podstawowej umieszczono obelisk upamiętniający śmierć generała Franciszka Włada. W uroczystościach wzięła udział rodzina generała. Podczas przemówienia prezydent podkreślał jak ważne są wydarzenia Września dla naszej współczesności i nawiązał do faktu, że jego dziadek kpt. Antoni Szałkowski, żołnierz 57 pp, który wchodził w skład 14 DP dowodzonej przez gen. Włada, był uczestnikiem bitwy nad Bzurą.

Następnie prezydent udał się do Witkowic, gdzie w miejscu dramatycznej przeprawy wojsk polskich złożył wieniec oraz zapalił znicz ku pamięci wszystkich walczących o wolność Ojczyzny, szczególnie podczas bitwy nad Bzurą.

Co niezwykle ważne, prezydent Komorowski przypomniał sentencję Marii Konopnickiej:
A najdzielniej biją króle
A najczęściej giną chłopi...


Zdanie to doskonale trafia w cel naszej inicjatywy - upamiętnienie możliwie każdego żołnierza, przede wszystkim szeregowców, którzy przelali krew nad Bzurą w 1939 r.

Galeria zdjęć


Komentarze

To święta prawda co powiedział Prezydent bo na śmierć jednego Generała przypadają tysiące zabitych szeregowych Żołnierzy i jeszcze więcej ich rodzinnych tragedii.

dodany przez: lech, 2013-09-15