Aktualności

Wolontariusze wyróżnieni

Data publikacji: 2012-11-28

Wyróżnienie w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu19. listopada miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w życiu portalu. Wolontariusze pracujący nad uzupełnianiem bazy danych poległych otrzymali Wyróżnienie Specjalne w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu.W pierwszej kolejności pragniemy wymienić nazwiska wszystkich osób, które przez ostatni rok czynnie wspomagały ten trudny proces, jednocześnie jeszcze raz składając serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie i świetnie wykonaną pracę. Oto wyróżnione osoby:

Adrianna Pyza pyzka8
Andrzej Kornacki Andrzej
Ania Klimkiewicz anuszka1994
Anna Dragańska Anna
Barbara Rajkowska agata1
Błażej Kucharski BlazejK
Daniel Ufa danielufa
Dawid Rębowski Dawid
Emilia Orlińska Emilia
Ewa Prengowska Ewa
Jarosław Kresa Komski
Jerzy Kostka Jerzy Kostka
Kinga Piotrowska nikto
Konrad Walak Kapral44
Łukasz Majewski Lumaj83
Małgorzata Hajdasz gosiek
Małgorzata Machcińska Klio4
Marcin Prengowski Marcin
Marek Kolanowski kola303
Mariusz Kwapisz maniek74
Miłosz Tarmanowski maks3258
Aleksandra Pączek Ola
Piotr Dobrowolski piotrek
Przemysław Hakowski hadero
Przemysław Kamiński insp
Sławomir Petrycz pyra75
Sylwia Bębenek SylwiaB
Sylwia Samson Sylwia
Tomasz Fijałkowski TOMASZ
Tomasz Karolak Tomasz K.
Weronika Olczak Weronika
Wiesław Paluchowski wieslaw-paluchowski
Zbigniew Adamas Saluda
Żaneta Cieślak Zaneta

Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym
Ghandi

To właśnie motto znalazło się na pamiątkowej tablicy, którą portal otrzymał od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. To szczególne wyróżnienie jest potwierdzeniem ogromnej potrzeby jaką spełnia portal Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą. Jesteśmy pewni, że wspólnie wykonujemy pracę jaką jesteśmy winni wszystkim tym, którzy walcząc o wolność kraju polegli na polu chwały. Jeszcze większą wartość, niż otrzymane właśnie wyróżnienie, mają podziękowania od rodzin, które otrzymujemy drogą mailową, telefoniczną czy za pomocą komentarzy pisanych bezpośrednio na portalu. To właśnie dzięki Państwu, drodzy Wolontariusze, kolejne rodziny odnalazły informacje o ostatnich losach swoich krewnych i mogą udać się na miejsce ich wiecznego spoczynku.

Kontynuujmy naszą współpracę dla wspólnego dobra.

Wyróżnienie Specjalne dla Wolontariuszy portalu Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą


Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Więcej na temat Konkursu można przeczytać klikając na poniższe linki:
Komunikat z wynikami konkursu
Relacja z wręczenia nagród

Galeria zdjęć

Wyróżnienie Specjalne w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu (tablica pamiątkowa)Wyróżnienie Specjalne w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu (tablica pamiątkowa)

Komentarze

Warto wyróżnić też tych, którzy fotografowali m.in. cmentarze wojenne, kwatery wojenne, mogiły i miejsca szczególnej pamięci o naszych Bohaterach. W większości przekazywali bezpośrednio nam i Redakcji swoje prace. Dla mnie to też forma wolontariatu... Tym Kolegom i Znajomym bardzo dziękuję.

dodany przez: Saluda, 2012-11-29

Pragniemy podkreślić, że twórcy konkursu chcieli nagrodzić konkretną inicjatywę, która była realizowana w ciągu ostatniego roku, a mianowicie uzupełnienie biogramów z czterech mazowieckich powiatów: zachodniego warszawskiego, nowodworskiego, płockiego i gostynińskiego. To właśnie za to kompleksowo i perfekcyjnie wykonane zadanie Państwo wolontariusze otrzymali wyróżnienie. Oczywiście osobom dostarczającym dokumentację fotograficzną jesteśmy również bardzo wdzięczni. Wciąż są nekropolie bez takich materiałów zatem można jeszcze przyłączyć się do tych prac. Z serdecznymi pozdrowieniami, Redakcja portalu.

dodany przez: redakcja, 2012-11-30

Gratuluję wszystkim wyróżnionym...dziękuję Wam bardzo w imieniu mojego taty ,który po tylu latach trafił na ślad swojego ojca... [...] i jedynego pragnienia, jakie odczuwa podświadomie każdy człowiek – przetrwania w pamięci innych.... Gustaw Herling-Grudziński

dodany przez: viola, 2012-11-30