Aktualności

Wolontariusze nadal poszukiwani

Data publikacji: 2011-11-29

Bitwa nad BzurąII etap realizacji projektu Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą wkracza w decydującą fazę - już za kilka dni zaprezentujemy kolejne nowości i usprawnienia. Tymczasem nadal poszukujemy pasjonatów historii do wsparcia naszego zadania swoją pracą. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt e-mailowy: kontakt@bohaterowie1939.pl. Do dziś zgłosiło się wiele osób lecz ogrom pracy skłania nas do ponowienia apelu.


W ramach II etapu projektu planujemy wprowadzić biogramy żołnierzy pochowanych na kolejnych cmentarzach woj. mazowieckiego, które znajdują się na terenie powiatów warszawskiego zachodniego, gostynińskiego oraz płockiego, nowodworskiego i m. Płock (w częściach objętych walkami w bitwie nad Bzurą). Już niemal rok temu wprowadziliśmy do naszej bazy danych ponad 180 nekropolii na szeroko rozumianym obszarze walk nad Bzurą. Dziś nadszedł czas, aby nazwiska umieszczone przez wiele osób w ciągu ostatniego roku, zostały zweryfikowane i listy poległych uzupełnione. Właśnie do stworzenia i weryfikacji biogramów pochowanych Bohaterów potrzebujemy kolejnych rąk do pracy.

Oferujemy podpisanie umowy wolontariackiej, szkolenie przygotowawcze oraz umieszczenie informacji o wsparciu projektu na naszej stronie.

Zapraszamy zatem wszystkie zainteresowane osoby do wspólnego tworzenia portalu i upamiętniania kolejnych Bohaterów Bitwy Nad Bzurą.

Redakcja


Komentarze

Czy w dalekosiężnych planach przewidujecie poszerzenie obszaru działań na cały teren Wojny Obronnej 1939 r.?

dodany przez: Morgoth, 2011-12-04

Owszem, myślimy o tym, gdyż byłaby to naturalna kontynuacja pierwszej fazy naszego przedsięwzięcia. Nie stanie się to jednak z pewnością w perspektywie najbliższego roku. Wpierw musimy wypełnić treścią obecne ramy terytorialne projektu.

dodany przez: redakcja, 2011-12-05