Aktualności

Czas pamieci...

Data publikacji: 2018-10-29

Po raz kolejny nadchodzi czas wspominania zmarłych. Będąc w najbliższych dniach na rodzinnych grobach nie zapominajmy o mogiłach żołnierskich. Ich poświęcenie i przelana krew warte są wiecznej pamięci i zapalenia znicza. Pamiętajmy szczególnie o mogiłach poległych NN, które tak często obserwujemy na kwaterach wojennych prawie każdego cmentarza parafialnego.

Zapraszamy również do zapalania wirtualnych świeczek na naszym portalu - często nie jesteśmy w stanie przyjechać na grób naszych krewnych, których prochy zostały złożone daleko od domu rodzinnego. Wielu żołnierzy do dziś nie odnalazły rodziny - zachęcamy do przeszukiwania naszej bazy danych, która zawiera już 16 tys. nazwisk.

Listopadowy czas jest również doskonałą okazją do zbierania relacji rodzinnych dotyczących naszych nieżyjących krewnych. Niemal każda rodzina straciła kogoś podczas II wojny światowej. Wiele osób poległo lub zmarło z ran właśnie podczas bitwy nad Bzurą. Zachęcamy do umieszczania wspomnień (dotychczas opublikowane znajdują się w zakładce bitwa/wspomnienia) z tego czasu, zarówno żołnierzy jak i osób cywilnych, którym przyszło być na obszarze bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939 r.

Redakcja


Komentarze