Karta poległego

Nazwisko: KUBICKI
Imię #1: Czesław
Imię #2:
Imię #3:
Pseudonim:
Imię ojca:
Imię matki:
Nazwisko rodowe matki:
Data urodzenia:
Miejsce urodzenia:
Rodzeństwo:
Stan cywilny:
Małżonek:
Dzieci:
Ostatni adres:
Narodowość:
Wykształcenie:
Zawód:
Wyznanie:
Tytuł naukowy:
Stanowisko:

Stosunek do służby wojskowej: żołnierz
Numer ewidencyjny:
Powiatowa Komenda Uzupełnień (PKU):
Rejonowa Komenda Uzupełnień (RKU):
Związek operacyjny: Armia Poznań
Rodzaj broni lub służby: Piechota
Stopień:

strz.
Przydział na 1 września 1939: 25 DP
Jednostka: 56 pp
Funkcja na 1 września 1939:
Przydział po 1 września 1939:
Funkcja po 1 września 1939:
Przebieg służby wojskowej:
Odznaczenia:
Wrzesień 1939 - szlak bojowy:
Data śmierci: 10 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Marynki
Przyczyna śmierci:
Okoliczności śmierci:
Pierwotne miejsce spoczynku #1:
Data ekshumacji:
Pierwotne miejsce spoczynku #2:
Data ekshumacji:
Pierwotne miejsce spoczynku #3:
Data ekshumacji:
Obecne miejsce spoczynku: Tum, kwatera wojenna
Lokalizacja grobu:
Upamiętniony: Tak
Forma upamiętnienia: jedna ze zbiorczych imiennych tablic epitafijnych kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Tumie
Przedmioty znalezione przy pochowanym:
Miejsce przechowywania ww. przedmiotów:
Życiorys:
Wspomnienia / relacje:
Historia pochówku:
Poszukiwania mogiły:
Źródła: Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej, t. I, Żołnierze września A-M, kom. red. B. Affek-Bujalska i in., wstęp i red. nauk. E. Pawłowski, Pruszków 1993, s. 387.

Kwatera żołnierzy polskich na cmentarzu parafialnym w Tumie, poległych w Bitwie nad Bzurą w 1939 r.: Tum, gm. Góra Św. Małgorzaty, pow. Łęczyca, woj. Łódź, oprac. H. Wójcik, A. Rokita, S. Rokita, [w:] Bohaterowie Bitwy nad Bzurą w naszej pamięci, red. T. Poklewski-Koziełł, Łęczyca 2009, s. 163 - poz. 46.

Uwagi:
Ostatnie zmiany: 2017-06-23 20:09:51 przez redakcja | Jeżeli chcesz uzupełnić lub zmienić dane wciśnij -

Zdjęcia, dokumenty, pamiątki

Strz. Czesław Kubicki - Tablica pamiątkowa w obrębie kwatery wojennej - cmentarz parafii rzymskokatolickiej pw. Najświętszej Marii Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)

Komentarze

"Czesław Kubicki, urodzony 5.11.1916r. w Olendrach Liskowskich (Starostwo Kalisz); syn Tomasza i Weroniki z domu Torzewicz, zmobilizowany w sierpniu (?) 1936 roku i nie powrócił z wojny" - to jedyna wiedza jaka współcześnie pozostała w rodzinie. Wiadomo nam też, że w wyniku poszukiwań w latach pięćdziesiątych za pośrednictwem Czerwonego Krzyża, ustalono tylko tyle że zginął (gdzie?, kiedy?). Jednak czy wymieniony tu, w komentarzu, Czesław Kubicki jest tą samą osobą pochowaną na tumskim cmentarzu? Nie wiadomo. Aktualnie próby pozyskania informacji z CAW spełzły na niczym. Do tej pory udało się nam ustalić, że mobilizacyjnie Czesław Kubicki podlegał Komendzie Rejonu Uzupełnień Kalisz, mobilizującej m.in. na potrzeby 25 DP (56 pp) i tak prawdopodobnie było, ale nie mamy 100% pewności. Dokumentami, które pozwoliłby rozwiać tę wątpliwość na pewno byłyby dokumenty mobilizacyjne KRU Kalisz, ale te, o ile nam wiadomo, się nie zachowały. I tu kończy się nasza wiedza.

dodany przez: Kubis, 2017-06-22

Pisząc pierwszy komentarz skupiłem się na zamieszczeniu znanych mi informacjach o Ś.P. Czesławie Kubickim, a zapomniałem się przedstawić. Przepraszam za ten nietakt- nazywam się Dariusz Najborowski, a wpisu dokonałem w imieniu rodziny Kubickich. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam.

dodany przez: Kubis, 2017-06-23

Dziękujemy za informację. Z uwagi na brak w aktualnej ewidencji kwatery wojennej w Tumie tak istotnych danych identyfikacyjnych jak data i miejsce urodzenia pochowanego tamże strz. Czesława Kubickiego nie jest na obecnym etapie możliwa weryfikacja hipotezy o jego tożsamości ze zgłoszoną przez Pana osobą zaginioną. Nie wykluczamy jednak, że taka możliwość otworzy się w przyszłości. Z poważaniem. Redakcja portalu.

dodany przez: redakcja, 2017-06-23