Aktualności

Listy osób cywilnych dostępne

Data publikacji: 2011-02-12

Tablica nagrobna 17-letniej Felicji Bąkowskiej - ofiary działań wojennych w Sochaczewie.Dotychczas jedynie żołnierzy można było odnaleźć dzięki jednostce wojskowej w której służył. Wystarczyło wejść w zakładkę Oddziały a następnie kliknąć odpowiedni pułk, aby zobaczyć listę poległych. Kilka dni temu udostępniliśmy tę możliwość również dla osób cywilnych oraz pozostałych służb mundurowych.

osoby cywilneWystarczy wejść na zakładkę Oddziały i zjechać przesuwakiem na sam dół strony aby zobaczyć (patrz rysunek obok) poszczególne grupy osób.

Wyszczególniliśmy:
- harcerzy;
- Junackie hufce pracy;
- kadetów;
- kolejarzy;
- osoby cywilne;
- policjantów;
- Przysposobienie Wojskowe;
- strażaków;
oraz pozostałe służby mundurowe.

Tablica epitafijna na grobie m.in. franciszkanina z Niepokalanowa - Amatusa Marii Robaka rozstrzelanego przez Niemców w Chodakowie 17 września 1939 r.Na chwilę obecną znajdują się tam biogramy jednego harcerza, dwóch kolejarzy, dwóch policjantów oraz niemal 130 osób cywilnych - najczęściej ofiar nalotów i zbrodni hitlerowskich.

Zachęcamy do współpracy i uzupełniania list osób, również cywilnych. Obecnie trwają prace nad uruchomieniem kolejnego etapu projektu, a mianowicie wprowadzeniem list poległych z cmentarzy znajdujących się w pozostałych powiatach, na których bitwa nad Bzurą miała miejsce.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Redakcja


Komentarze

To znowu doskonały pomysł. Trzeba to tylko więcej nagłośnić i spopularyzować. Jest wiele rodzin, których bliscy godni są upamiętnienia .Współczesna młodzież ciekawa jest prawdy i faktów. Tu znajdzie i na pewno zrozumie. Pozdrawiam

dodany przez: TYTUS, 2011-03-03

Oczywiście, że warte jest to nagłośnienia lecz promocja to ogromne koszty, na które organizacji tego typu nie stać. Mimo tego planujemy szereg działań rozszerzajacych nasze prace, które traktujemy jako profesjonalną pracę naukową.

dodany przez: Marcin, 2011-03-04