Aktualności

83 lata temu wybuchła II wojna światowa

Data publikacji: 2022-09-01

Pancernik W dniu dzisiejszym mija 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Ten największy i najtragiczniejszy w skutkach konflikt zbrojny w dziejach ludzkości rozpoczął się 1 września 1939 r. niemieckim atakiem na Polskę. Wojna miała potrwać 6 długich lat, angażując 61 państw i pochłaniając kilkadziesiąt milionów ofiar, w tym około 6 milionów obywateli polskich.

W najbliższych dniach bierzmy udział w rocznicowych uroczystościach patriotycznych, organizowanych nie tylko przez najwyższe władze państwowe, lecz również w niemal w każdym mieście czy gminie. Odwiedzajmy również cmentarze, kwatery i mogiły wojenne, by zapalić znicze w intencji tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

Zachęcamy także do odwiedzania ściany pamięci i wirtualnych cmentarzy udostępnionych na naszym portalu i zapalania wirtualnych świeczek w hołdzie uczestnikom największej bitwy kampanii polskiej 1939 r. - bitwy nad Bzurą.

Redakcja


Komentarze

6 bateria 15-tego PAL w Bydgoszczy z lat 1931-32 Poszukuję zdjęć tego 15 Palu z tych lat. Mam zniszczone 2 zdjęcia grupowe tej baterii, które zostały zniszczone celowo w stanie wojennym.Barddzo proszę o kontakt zemną na e-mail mieczdusi@wp.pl

dodany przez: amigo, 2022-09-10