Aktualności

Czas pamięci o zmarłych

Data publikacji: 2019-11-01

Cmentarz wojenny w Święto Zmarłych

Po raz kolejny nadszedł czas wspominania zmarłych, czy to w Uroczystość Wszystkich Świętych czy w Dzień Zaduszny (Święto Zmarłych). Będąc w najbliższych dniach na rodzinnych grobach, nie zapominajmy o mogiłach wojennych. Poświęcenie żołnierzy Wojska Polskiego i krew przelana przez nich w obronie Ojczyzny warte są wiecznej pamięci i zapalenia znicza.

Pamiętajmy szczególnie o mogiłach żołnierzy nieznanych, które tak często obserwujemy na wojennych nekropoliach w całej Polsce.

Zapraszamy również do zapalania wirtualnych świeczek na naszym portalu. Często nie jesteśmy w stanie przyjechać na grób naszych krewnych, których prochy złożono daleko od domu rodzinnego. Wielu poległych do dziś nie odnalazły rodziny, zachęcamy zatem do przeszukiwania naszej bazy danych, w której figuruje już 16 tys. biogramów.

Listopadowy czas jest również doskonałą okazją do zbierania relacji rodzinnych na temat naszych nieżyjących krewnych. Niemal każda rodzina straciła kogoś w trakcie II wojny światowej. Wiele osób poległo, zmarło z ran lub zostało zamordowanych podczas bitwy nad Bzurą. Zachęcamy do upamiętnienia ich bohaterstwa w ramach naszego projektu.

Redakcja


Komentarze