» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: BEREZOWSKI
Imię Antoni
Data śmierci 13 wrzesień 1975
Miejsce śmierci: Warszawa

Życiorys:
Antoni Berezowski urodził się 16 marca 1894 roku jako syn Piotra i Marii z Wróblewskich małżonków Berezowskich. W latach 1919-1920 brał udział w powstaniu wielkopolskim, a następnie w wojnie polsko-bolszewickiej. Po wojnie, zweryfikowany w stopniu kapitana służby stałej piechoty ze starszeństwem z dniem 1 czerwca 1919 roku, służył w 57 pułku piechoty w Poznaniu, gdzie pełnił różne funkcje. W latac

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Kwatera wojenna, Kutno, ul. Cmentarna (Ze zbiorów Muzeum Bitwy nad Bzurą Oddział Muzeum Regionalnego w Kutnie, strona Urz. Woj. w Łodzi: http://www.niepodleglosc.lodzkie.eu – stan z dn. 18 IV 2011r.) Ppor. Stefan Wincenty Machnikowski upamiętniony na zbiorczej imiennej steli epitafijnej na jednej z mogił zbiorowych kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Bielawach. Stan z dn. 14 września 2014 r. (fot. Błażej Kucharski).Szkic działań 4 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego w dniach 11-17 września 1939 r. z uwzględnieniem wsparcia ogniami zaporowymi i ogniem kierowanym z posterunku obserwacyjnego pociągu pancernego nr 11, oprac. Gabriel Sędkowski (dok. ze zb. G. Sędkowskiego).Józef Kwiatkowski upamiętniony na jednej ze zbiorczych imiennych tablic epitafijnych mogiły zbiorowej na cmentarzu parafialnym w Nieborowie. Stan z dn. 28. 09. 2015 r. (fot. Błażej Kucharski).Por. Wacław Kleck upamiętniony (jako Wacław Klecki) na imiennej tabliczce epitafijnej na jednej z mogił zbiorowych cmentarza wojennego w Sochaczewie - Trojanowie, Al. 600-lecia. Stan z dn. 15 stycznia 2005 r. (fot. Marcin Prengowski).