» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: CICHOWICZ
Imię Cezary Celestyn
Data śmierci 11 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Puszcza Mariańska

Życiorys:
Cezary Celestyn Cichowicz urodził się 26 lipca 1902 roku w Ciechocinku jako syn Feliksa i Celestyny z Rokickich. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów był aktywny w pracach kół naukowych. Po uzyskaniu dyplomu pracował jako nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum Salezjańskim w Aleksandrowie Kujawskim. Jednocześnie działał w wielu organizacjach społeczno-kultural

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Zaświadczenie o odznaczeniu ppor. Wiktora Ziemińskiego Krzyżem Walecznych za udział w kampanii wrześniowej 1939 r. wystawione dn. 4 lutego 1963 r. przez szefa Departamentu Kadr Ministerstwa Obrony Narodowej (dok. ze zb. rodzinnych).Władysław Popek wśród żołnierzy II Korpusu Polskiego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (fot. ze zb. rodzinnych).Alfred May jako więzień obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, 1942 r. (fot. ze zb. Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu).Zapis o śmierci ppłk. Stanisława Linke w księdze zgonów Parafii pw. św. Wawrzyńca w Kutnie.Aleksander Bogalecki upamiętniony (błędnie jako: "Józef Bogalecki") na zbiorczej imiennej tablicy pamiątkowej poświęconej żołnierzom Wojska Polskiego poległym w bitwie pod Szczytnem we wrześniu 1939 r. wmurowanej w obelisk wystawiony w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Boniewie. Stan z dn. 23. 05. 2011 r. (fot. Zbigniew Adamas).