» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: DZIAŁOSZYŃSKI
Imię Bogdan
Data śmierci 3 lipiec 2015
Miejsce śmierci: Pleszew

Życiorys:
Bogdan Działoszyński urodził się 29 sierpnia 1921 roku w Pleszewie. Po ukończeniu siedmioklasowej szkoły powszechnej jako czternastolatek wstąpił do orkiestry 70 pułku piechoty, zostając elewem z dniem 1 września 1935 roku. Zgodnie z zamiłowaniem uczył się gry na klarnecie i skrzypcach. Od 1935 do 1939 roku mieszkał w koszarach przy alei Wojska Polskiego w Pleszewie, gdzie zastał go wybuch wojny.

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Michał Trućko w środku, z kolegami, 4 PALSt. strz. Bogusław Kwiatkowski(tabl. Nr mogiły 389.) - napis mocno zatarty i mało czytelny!  – fragment zbiorowej imiennej tablicy epitafijnej kwatery wojennej w Łęczycy. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)Adam Konowalski - Pomnik pomordowanych w Janowicach, gm. Piątek. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 19.05.2011r.)  Mogiła zbiorowa w ogrodzie Szpitala Powiatowego św. Józefa w Sochaczewie - miejsce pierwotnego pochówku Marii GOLCZOWEJ (za: Kraszewski T., ks.,  CARITAS. 100 lat w służbie Bogu i bliźnim, Paprotnia 2003, s. 18)Roman Schmidt (trzeci z lewej) wśród żołnierzy 11 dywizjonu artylerii konnej podczas zajęć w terenie, prawdopodobnie terenoznawstwa w lasku w Myślęcinku pod Bydgoszczą, lata 30. XX w. (fot. ze zb. rodzinnych).