» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: DEMBOWSKI
Imię Antoni Kazimierz Stanisław
Data śmierci 2 styczeń 1963
Miejsce śmierci: Szczecin

Życiorys:
Antoni Kazimierz Stanisław Dembowski urodził się 26 października 1910 roku w Wadowicach w Galicji. W latach 1921-1929 uczęszczał do gimnazjum w Strzyżowie nad Wisłokiem. Od października 1929 do sierpnia 1932 roku odbywał szkolenie w Szkole Podchorążych Piechoty w Różanie i Komorowie koło Ostrowi Mazowieckiej (IX promocja "Nocy Listopadowej"). Z dniem 15 sierpnia 1932 roku został mianowany na stopi

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Ppor. Włodzimierz Siemiński jako oficer sztandarowy 9 Pułku Ułanów Małopolskich podczas defilady w dniu 31 sierpnia 1937 r. (fot. za: E. Ksyk, W barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich, wstęp, oprac. i red. nauk. J. S. Tym, Gdańsk 2012).Aleksander Adam Fiszer upamiętniony (jako Aleksander Fiszer) na jednej z dwudziestu jeden zbiorczych imiennych tablic epitafijnych wmurowanych w Ścianę Pamięci w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Łęczycy, ul. Kaliska. Stan z dn. 8 września 2011 r. (fot. Zbigniew Adamas).Tadeusz Betnerowicz upamiętniony (jako Tadeusz Betnarowicz) na zbiorczej imiennej steli epitafijnej na jednej z mogił zbiorowych kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Bielawach. Stan z dn. 29 września 2012 r. (fot. Błażej Kucharski).Patent nr 26793 potwierdzający przyznanie tytułu "Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny" Bronisławowi Kwiatkowskiemu, wystawiony w 2001 r. przez Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej i Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (dok. ze zb. rodzinnych).Szarża pod Wólką Węglową.Malował Edward Mesjasz