» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KMIECIAK
Imię Franciszek
Data śmierci 1939
Miejsce śmierci:

Życiorys:
Franciszek Kmieciak urodził się 23 stycznia 1910 r. w Wolicy Pustej w pow. Jarocin jako syn robotnika Marcina i Rozalii z Szynalskich zamieszkałych w Wolicy Pustej. Pracował jako robotnik kolejowy w Mieszkowie w pow. Jarocin. W 1934 r. zawarł w Mieszkowie związek małżeński z Marią z Gilów. Zasadniczą służbę wojskową odbywał w 70 pułku piechoty w Pleszewie. W wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Legitymacja członkowska Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, legitymacja odznaki pamiątkowej Wołyńskiej Szkole Podchorążych Rezerwy Artylerii i dowód osobisty Antoniego Gudowicza (dok. ze zb. rodzinnych).Strz. Klemens Zemski - Tablica pamiątkowa w obrębie kwatery wojennej - cmentarz parafii rzymskokatolickiej pw. Najświętszej Marii Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)Stanisław Marian Kowalski (oznaczony znakiem "x") podczas służby wojskowej w 1 pułku strzelców podhalańskich w Nowym Sączu, połowa lat 30. XX w. (fot. ze zb. rodzinnych).Lasek w pobliżu pierwotnego miejsca pochówku Jana Myszkiera we wsi Janów (d. Kresy B), w którym zachowały się okopy oddziałów Wojska Polskiego z kampanii 1939 r. (z nich najprawdopodobniej wyszło polskie natarcie na pozycje niemieckie) i mogiła dwóch żołnierzy nieekshumowanych od czasów wojny (inf. i fot. Tomasz Krzemiński, dn. 03. 08. 2011 r.). Metryka śmierci Lucjana Gąski wystawiona 27 listopada 1939 r. w Szpitalu Ujazdowskim w warszawie (dok. ze zb. rodzinnych, udostępniła: Teresa Jaśkiewicz).