» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: STEINHAGEN
Imię Feliks Aleksander
Data śmierci 12 październik 1939
Miejsce śmierci: Włocławek

Życiorys:
Feliks Aleksander Steinhagen urodził się 21 (22?) lipca 1907 roku w Myszkowie w powiecie Zawiercie jako najmłodszy syn Artura Fryderyka Wilhelma Steinhagena i Marii Agnieszki Klary z Knothów. W latach 1922-1923 uczęszczał do Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie, następnie do Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczego im. E. A. Rontalera w Warszawie, w którym w roku 1924 otrzymał świadectwo maturalne. Podjąw

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Grób Kamili Zwarycz z d. Semenec, żony Jana Romana Zwarycza,  i ich syna Mariusza zlokalizowany w części dawnego cmentarza ewangelicko-augsburskiego przy ul. Cmentarnej w Grudziądzu. Stan z dn. 07. 03. 2016 r. (fot. Jan Harajda).Franciszek Kmieciak (stoi pośrodku) podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej w 70 Pułku Piechoty Wielkopolskiej w Pleszewie (fot. ze zb. rodzinnych).Ppor. Antoni Burkiewicz (oznaczony czerwoną kropką) wśród żołnierzy Wojska Polskiego w Zegrzu (?) w 1939 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Strz. Franciszek BENDLIN (BENDLIK) upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej w obrębie kwatery wojennej żołnierzy Wojska Polskiego na cm. parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Zdunach. Stan z dn. 27.09.2012 r. (fot. Błażej Kucharski).

Strz. Stanisław Borowczyk upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej na cm. wojennym w Starym Waliszewie. Stan z dn. 28.08.2012 r. (fot. Błażej Kucharski).