» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: MAMUNOW
Imię Edward
Data śmierci 24 maj 1941
Miejsce śmierci: Murnau, Oflag VII A

Życiorys:
Edward Mamunow urodził się 12 października 1902 roku w Lesznie pod Warszawą jako syn Karola i Weroniki z Głogowskich. Ukończył gimnazjum humanistyczne w Łodzi. Od 1924 roku odbywał szkolenie w Szkole Podchorążych Piechoty, a po jej ukończeniu w sierpniu 1927 roku został mianowany podporucznikiem służby stałej piechoty i przydzielony na stanowisko dowódcy plutonu w 70 pułku piechoty w Pleszewie. Po

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Strz. Wiktor Nowak upamiętniony na imiennej tabliczce epitafijnej na jednej z mogił kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Rybnie. Stan z ok. 1988 r., tj. z czasu kolejnej wizyty członków rodziny pochowanego (fot. ze zb. rodzinnych). Pismo ws. depozytu Józefa Majewskiego wysłane w marcu 1941 r. przez Biuro Informacyjne Polskiego Czerwonego Krzyża do E. Majewskiego, ojca Józefa (ze zb. rodzinnych).Płk Alfred Konkiewicz, dowódca 70 pp (siedzi w I rzędzie, pośrodku) w 1938 r. wśród uczestników VI Kursu Instruktorskiego 17 DP, m.in. ppłk. A. Kiszkowskiego, kpt. A. Wolfa, kpt. Wacława Kałuskiego, por. Stefana Dąbka (kolejno po jego prawej ręce) (fot. za: M. Kaczmarek, Pleszewski 70 Pułk Piechoty w fotografii, Pleszew 2009, s. 25).Jadwiga Sikorska, bratanica Józefa Alfonsa Muzioła w miejscu pochowania wuja. Kwatera wojenna w Iłowie, 15 sierpnia 2009 (fot. Judyta Sikorska).