» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: MYSZKIER
Imię Jan
Data śmierci 18 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Kresy B, gm. Młodzieszyn, pow. Sochaczew [obecnie: Kresy Drugie, część wsi Janów]

Życiorys:
Jan Myszkier urodził się 26 października 1908 roku w Wysinie w powiecie Kościerzyna jako syn Jana i Anastazji z Nagórskich małżonków Myszkierów. Sakrament chrztu św. otrzymał z rąk ks. Jana Wiercińskiego. Miał pięcioro rodzeństwa - trzy siostry i dwóch braci. 30 czerwca 1922 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym szkołę w Wysinie. Następnie podjął naukę zawodu kołodzieja u swego ojca, również Jan

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Zaświadczenie o przekazaniu przez Józefa Gruszewicza maszyny do pisania na rzecz ruchomego szpitala "ludowego" Wojska Polskiego, 28 stycznia 1945 r. (dok. ze zb. rodzinnych).Hm. Jan Tadeusz Bartz upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej na cm. parafialnym w Bielawach. Stan z dn. 11. 08. 2012 r. (fot. Błażej Kucharski).Stanisław Burmajster upamiętniony (jako Stanis. Burmajster) na jednej z dwudziestu jeden zbiorczych imiennych tablic epitafijnych wmurowanych w Ścianę Pamięci w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Łęczycy, ul. Kaliska. Stan z dn. 8 września 2011 r. (fot. Zbigniew Adamas).Kpr. Władysław Nowacki upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej w obrębie kwatery wojennej żołnierzy Wojska Polskiego na cm. parafii rzymskokatolickiej pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Józefa w Bielawach. Stan z dn. 29.09.2012r. (fot. Błażej Kucharski).Strz. Antoni Kontek upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej na cm. wojennym w Starym Waliszewie. Stan z dn. 28.08.2012 r. (fot. Błażej Kucharski).