» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: BARTKOWIAK
Imię Florian Czesław
Data śmierci 26 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Warszawa, Nowe Miasto

Życiorys:
Florian Czesław Bartkowiak urodził się 18 kwietnia 1913 roku w Königswille w Cesarstwie Niemieckim (dzisiejsza Królewska Wola, powiat oleśnicki, województwo dolnośląskie) jako syn Władysława i Anastazji z Kmiećkowiaków. W 1914 roku wraz z rodzicami i rodzeństwem wrócił do Wielkopolski. W roku 1922 przeniósł się do Leszna, gdzie uczęszczał do szkoły powszechnej, a następnie do miejscowego gimnazjum

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Kartka świąteczna z opłatkiem dla Krystyny Kowalczyk załączona do fotografii pocztówkowej przedstawiającej Stanisława Cylkowskiego, właściciela Hurtowni i Wytwórni drogeryjno-aptecznej „Hadroga” z Bydgoszczy, którą wysłał 28 lutego 1941 r. z oflagu do żony (udostępniony Redakcji Portalu przez Panią Krystynę Kowalczyk; obecnie w zbiorach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą).Wycinek mapy sytuacyjnej z położeniem wojsk armii "Poznań" i "Pomorze" w czasie bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939 r. z zadaniami 26 Dywizji Piechoty i sąsiadów (oprac. Gabriel Sędkowski).Tadeusz Józef Łossowski (na czele kolumny) jako żołnierz Wojska Polskiego, 1939 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Wezwanie na komisję poborową dla Alojzego Kluczki wysłane 13 grudnia 1935 r. przez Zarząd Miejski w Czarnkowie (dok. ze zb. rodzinnych).Wzruszające chwile..dla nas wszystkich,Iłów.