» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: OSTROWSKI
Imię Franciszek Stanisław
Data śmierci 17 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Chmielnik, gm. Kiernozia, pow. Łowicz

Życiorys:
Franciszek Stanisław Ostrowski urodził się 2 września 1909 roku w Kościerzynie jako syn Franciszka Antoniego Ostrowskiego i Franciszki z Pawelskich. Uczęszczał do szkoły powszechnej, po której ukończeniu wstąpił do Państwowego Seminarium Nauczycielskiego w Kościerzynie. Tamże zdał maturę i w 1930 roku uzyskał uprawnienia nauczycielskie. Pracę pedagogiczną rozpoczął w Szkole Wydziałowej w Grudziądz

Aktualności

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. falco / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Por. Tadeusz Jeziorowski - zbiorowa mogiła wojenna żołnierzy lotnictwa WP , Cm. Wojsk. pw. św. Jerzego w Łodzi - zdjęcie z Wystawy w Muzeum ,,Małachowianka", Płock 2010r. (fot. Michał Uminiak / http://uboot.bloog.pl)List Zofii Myszkier w Wysinie do  sołtysa wsi Kresy B Józefa Sałacińskiego z dn. 12 lutego 1941 r. ws. miejsca spoczynku jej poległego męża Jana Myszkiera (dok. ze zb. rodzinnych).Książeczka wojskowa Antoniego Gudowicza (dok. ze zb. rodzinnych).Por. Henryk Bolesław Kaczor upamiętniony na tablicy nagrobnej grobu rodzinnego na cmentarzu katedralnym w Łowiczu, ul. Blich. Stan z dn. 21. 03. 2014 r. (fot. Błażej Kucharski).Tablica pamiątkowa ku czci żołnierzy 57 pułku piechoty z Poznania poległych we wrześniu 1939 r. w rej. Piątku wmurowana w Ścianę Pamięci w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Łęczycy - hipotetycznego miejsca pochówku zaginionego Józefa Pietrzaka. Stan z dn. 21 stycznia 2020 r. (fot. ze zb. rodzinnych, udostępniła: Wioletta Kaczorowska).