» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: GUTKOWSKI
Imię Antoni
Data śmierci 16 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Dębsk Nowy, gm. Kozłów Biskupi, pow. Sochaczew

Życiorys:
Antoni Gutkowski urodził się w 1914 r. jako najstarsze dziecko Władysława Gutkowskiego i Marianny z Szeflerów. Mieszkał w Natolinie w powiecie Łowicz. Poległ podczas bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939 roku.

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Strz. Józef Jaworski - Zbiorowa mogiła wojenna żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r. na cmentarzu parafii rzymskokatolickiej pw. św. Marcina w Strykowie. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 31.10.2011r.)Kartka z konspiracyjnym pseudonimem Józefa Gruszewicza z okresu działalności w Armii Krajowej odnaleziona po latach w jego składanym pędzelku do golenia przez prawnuka Marcina Piotrowskiego (dok. ze zb. rodzinnych).Zygmunt Szymanowski jako więzień Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, 1948 r. (fot. za Wikimedia Commons).29 psK. Jedna z ostatnich fotografii 1938/39, oficerów średniego i niższego szczebla oraz podoficerów.Fotografia przedstawia łącznie 21 osób,  trzy osoby potrafię zidentyfikować, ich stopnie i nazwiska oznaczyłem na fotografii. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji pozostałych osób oznaczonych numerami. 
Metryka śmierci Lucjana Gąski wystawiona 27 listopada 1939 r. w Szpitalu Ujazdowskim w warszawie (dok. ze zb. rodzinnych, udostępniła: Teresa Jaśkiewicz).