» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: SIEDLECKI
Imię Julian
Data śmierci 11 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: rej. Gieczna

Życiorys:
Urodził się 7 sierpnia 1896 roku w Inowrocławiu jako Julian Seidel. Aż do wybuchu I wojny światowej wychowywany był przez wujostwo. Po rozpoczęciu działań wojennych został wcielony do armii niemieckiej. Walczył na froncie zachodnim, m.in. pod Verdun, aż w końcu udało mu się uciec do wojsk sprzymierzonych. W 1919 roku kończy szkołę oficerską. Przebywając we Francji, zmienił nazwisko na Siedlecki i

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Pismo Biura Informacji i Poszukiwań PCK w Warszawie do Stanisława Koleśnika z 11 marca 2010 r. w sprawie poszukiwań jego zaginionego ojca, Józefa Koleśnika (dok. ze zb. rodzinnych).Legitymacja Wielkopoplskiego Krzyża Powstańczego wydana Józefowi Puchalskiemu dn. 13 listopada 1958 r. (dok. ze zb. rodzinnych).Marian Zygmunt Mager (siedzi drugi z lewej) wśród słuchaczy Dywizyjnego Kursu Podchorążych Rezerwy 25 DP przy 29 Pułku Strzelców Kaniowskich w Szczypiornie k. Kalisza (fot. ze zb. rodzinnych).Ppor. Henryk Karasiewicz (z lewej) w towarzystwie por. Czesława Roleckiego i ppor. Wiktora Grotowskiego w kasynie oficerskim 14 pułku piechoty we Włocławku, 1938 r. (fot. ze zb. Mariana Ropejki).Lwów, grudzień 1930 r. Wachm. Władysław Gwoździński (oznaczony nr. 5) jako uczestnik uroczystości pożegnania ppłk. Edwarda Godlewskiego, odchodzącego na stanowisko dowódcy 20 Pułku Ułanów w Rzeszowie, z korpusem podoficerskim 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich (fot. udostępnił: Krzysztof Gożdzik).