» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KLEWŻYC
Imię Piotr
Data śmierci 13 sierpień 1945
Miejsce śmierci: Muling (Mandżuria, Chiny)

Życiorys:
Piotr Klewżyc urodził się w 1916 roku jako syn Aleksandra i Anastazji Klewżyców. Od 1936 roku, powołany przez Powiatową Komendę Uzupełnień w Łunińcu, odbywał zasadniczą służbę wojskową w 64 pułku piechoty w Grudziądzu, po czym 27 lipca 1939 roku został przeniesiony do rezerwy. Ponownie zmobilizowany do swojego macierzystego oddziału, wziął udział w kampanii polskiej 1939 roku, biorąc m.in. udział

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Władysław Małuszyński (drugi z prawej) wraz z rodzeństwem (od lewej: Stanisławem, Kazimierą i Bolesławem) i bratankami w Radoszewicach w 1938 r. (archiwum rodzinne).Sanitariuszka Anna Borowska upamiętniona na imiennej tablicy epitafijnej na jednej z mogił kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Gąbinie. Stan z dn. 01. 07. 2006 r. (fot. zbibal76).Wacław Domżał upamiętniony na tablicy nagrobnej grobu rodzinnego na cm. parafialnym w Strzelcach.Stanisław Stawiński  - Pomnik pomordowanych w Janowicach, gm. Piątek. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 19.05.2011r.)  Ppor. Franciszek Karabanik odnotowany (jako Karabaniuk) na jednej ze stron dziennika bojowego kpt. Józefa Kozińskiego, adiutanta 14 pułku piechoty (fot. ze zb. Centralnego Archiwum Wojskowego, za: Dziennik Bojowy 14 Pułku Piechoty. Pamięci Józefa Kozińskiego, http://www.14pp.wwi.pl, udostępnił: Marek Wolański).