» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KRZYŚKO
Imię Czesław
Data śmierci 6 grudzień 1984
Miejsce śmierci: Kamienna Góra

Życiorys:
Czesław Krzyśko urodził się 17 lipca 1915 r. w Rogalinku w Wielkopolsce. Od 1937 r. służył w 15 Pułku Ułanów Poznańskich. We wrześniu 1939 r. brał udział w walkach na szlaku bojowym 15 p. uł., m. in. w bitwie nad Bzurą, podczas której został ranny i trafił do niewoli niemieckiej. Po wyzwoleniu powrócił do kraju. Wraz z rodziną zamieszkał na w Kamiennej Górze Dolnym Śląsku. Pracował jako kierownik

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Tablica memoratywna upamiętniająca ppłk. Tadeusza Mikke na mogile zbiorowej na cm. parafialnym w Bielawach. Stan z dn. 11. 08. 2012 r. (fot. Błażej Kucharski).
Żołnierze 2 kompanii 70 pułku piechoty w Pleszewie w okresie służby tamże Edwarda Mamunowa (fot. ze zb. rodzinnych).Kwatera żołnierska kwatery wojennej w Juliopolu, na grobie por. Synoradzkiego stoi czerwony znicz (fot. lonio17)Bronislaw Skrobisz byl strzelcem 57 PP 14 Dywizji Piechoty Armii Poznan.Strz. Stanisław Słonin upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej na cm. parafialnym w Bielawach. Stan z dn. 11. 08. 2012 r. (fot. Błażej Kucharski).