» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: JACKOWSKI
Imię Wojciech Stanisław
Data śmierci 16 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Złota, gm. Rybno, pow. Sochaczew

Życiorys:
Wojciech Stanisław Jackowski urodził się 23 kwietnia 1914 roku w Skierniewicach jako syn Marcelego Jana i Heleny ze Sznarkowskich. Mieszkał w Skierniewicach, przy ul. Lelewela 8. Uczył się w liceum przy ul. Lelewela w Skierniewicach, gdzie zdał maturę. W latach 1935-1936 odbywał szkolenie w Szkole Podchorążych Rezerwy Piechoty w Zambrowie, którą ukończył w stopniu starszego strzelca podchorążego

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Stryjeczny wnuk Jana Zawadzkiego, Jakub podczas uroczystości w dniu 11. 11. 2008 r. (fot. z archiwum rodzinnego).Ppor. Mejer Rapoport upamiętniony na jednej z dwudziestu jeden zbiorczych imiennych tablic epitafijnych wmurowanych w Ścianę Pamięci w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Łęczycy, ul. Kaliska. Stan z dn. 8 września 2011 r. (fot. Zbigniew Adamas).Członkowie rodziny Tomasza Brony przy jego hipotetycznej mogile w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Juliopolu, maj 2014 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Wacław Chojna (pierwszy z lewej) jako major 2 pułku artylerii lekkiej ze składu 3 Dywizji Strzelców Karpackich 2 Korpusu Polskiego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Włochy, 1946 r. (fot. z archiwum rodzinnego, za: Lawacz-Sampanis A. M., Biografie powstańców - major Wacław Chojna ps. "Horodyński", oprac. M. Janaszek-Seydlitz, [w:] Strona internetowa Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944, http://www.sppw1944.org/biografie/chojna.html).Uł. Stanisław Sybilski upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej w obrębie kwatery wojennej żołnierzy Wojska Polskiego na cm. parafii rzymskokatolickiej pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Józefa w Bielawach. Stan z dn. 29.09.2012r. (fot. Błażej Kucharski).