» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: ROGUSZCZAK
Imię Stanisław
Data śmierci 2 luty 1980
Miejsce śmierci: Cielcza

Życiorys:
Stanisław Roguszczak urodził się 23 września 1914 roku w Cielczy jako syn Józefa Roguszczaka i Marianny z Matysiaków. Mieszkał w Cielczy, gdzie w 1928 roku ukończył pięcioklasową szkołę powszechną. Pracował jako konduktor na kolei. 2 kwietnia 1937 roku został powołany do odbycia służby wojskowej w 68 pułku piechoty we Wrześni, w którym przydzielono go do 3 kompanii. Po mobilizacji przeprowadzonej

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Janusz Muszyński z małżonką (fot. za: Janusz Muszynski, [w:] Family tree by André Szczerba, https://gw.geneanet.org/szcandre?lang=en&p=janusz&n=muszynski, udostępnił: Krzysztof Sowa, Człuchów).Strz. J. Łączkowski upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej w obrębie kwatery wojennej żołnierzy Wojska Polskiego na cm. parafii rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Kocierzewie Płd. Stan z dn. 22.09.2012 r. (fot. Błażej Kucharski)....Kwatera wojenna C 28 na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie, ul. Powązkowska - miejsce pochówku st. strz. Feliksa Muchy. Stan z lata 2000 r. (fot. udostępnił: Aleksander Mucha).Legitymacja Medalu "Za udział w wojnie obronnej 1939" nadanego Tomaszowi Kubickiemu na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 8 czerwca 1998 r. (dok. ze zb. rodzinnych).