» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: TABORTOWSKI
Imię Jan
Data śmierci 23 sierpień 1954
Miejsce śmierci: Przytuły

Życiorys:
Jan Tabortowski urodził się 16 października 1906 roku w Nowogródku w szlacheckiej rodzinie Jana (herbu Półksiężyc) i Wacławy z domu Wojno-Sidorowicz małżonków Tabortowskich. Przez kilka lat mieszkał w Dobrowoli na Borysowszczyźnie, gdzie jego ojciec pracował jako administrator w miejscowych dobrach księcia Tyszkiewicza. Po wybuchu w Rosji rewolucji lutowej 1917 roku wraz z całą rodziną przeniósł s

Aktualności

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. falco / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Legitymacja oficerska Stanisława Plichty wystawiona przez 10 pułk piechoty, po 1933 r. (dok. ze zb. rodzinnych, fot. Marcin Chyłek).Legitymacja osobista nr 399 por. Władysława Ewarysta Duczmalewskiego wystawiona dn. 8 stycznia 1937 r. przez Ministerstwo Spraw Wojskowych (dok. ze zb. rodzinnych).Strz. Stanisław Jur – fragment zbiorowej imiennej tablicy epitafijnej kwatery wojennej w Łęczycy. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)Karta poszukiwań sporządzona 26 sierpnia 1940 r. w Oddziale w Łodzi Niemieckiego Czerwonego Krzyża w związku z poszukiwaniem zaginionego Józefa Bilickiego przez żonę (dok. ze zb. Biura Informacji i Poszukiwań PCK w Warszawie, reprodukcja w archiwum rodzinnym).Mieczysław Ciszak (stoi z prawej, w kapeluszu) w towarzystwie brata Edmunda (z lewej) (fot. ze zb. rodzinnych Anny Ciszak).