» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: BEDNARSKI
Imię Bronisław
Data śmierci 11 czerwiec 1991
Miejsce śmierci: Karsk

Życiorys:
Bronisław Bednarski urodził się 2 kwietnia 1915 roku we Florianowie w powiecie Nieszawa jako syn Michała i Marianny z Kazubowskich. Pracował w rodzinnym gospodarstwie rolnym w Karsku. Powołany w 1938 roku do odbycia zasadniczej służby wojskowej, został skierowany do szkoły podoficerskiej, którą ukończył w stopniu kaprala w roku 1939. Przydzielony do 4 pułku artylerii lekkiej w Inowrocławiu, wraz z

Aktualności

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. falco / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Awers karty pocztowej do Ewy Kostki z informacją o okolicznościach zaginięcia jej męża, ppor. Władysława Kostki, nadanej 13 grudnia 1941 r. z niemieckiego obozu jenieckiego przez por. Kazimierza Orłowskiego, byłego dowódcę 2 kompanii ckm 62 pułku piechoty (dok. ze zb. rodzinnych).Tadeusz Władysław Redych z matką Julią Marią i siostrą Haliną, 1921 r. (fot. NN; zbiory Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne , sygn. OK_02915764 [udostępniła Elżbieta Sławikowska], http://foto.karta.org.pl/fotokarta/OK_029164.jpg.php).Rewers karty pocztowej z zawiadomieniem o śmierci kpt. Edwarda Mamunowa wysłanej przez por. Juliana Rowińskiego i ppor. Jana Lewandowskiego z Oflagu VII A Murnau jego siostrze Annie Romockiej w Krośnie (dok. ze zb. rodzinnych).Antoni Nadolny, brat poległego Ludwika Nadolnego, wśród kadry i absolwentów III Promocji Szkoły Podoficerów Piechoty dla Małoletnich nr 2 w Śremie (1933-1936) (dok. ze zb. rodzinnych Dany Becker z d. Nadolnej).Stefan Murawka (klęczący z lewej) jako żołnierz 12 Dywizji Piechoty "ludowego" Wojska Polskiego, 1945 r. (fot. ze zb. rodzinnych).