» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: STEPOKURA
Imię Władysław
Data śmierci 17 marzec 1986
Miejsce śmierci: Wrocław

Życiorys:
Władysław Stepokura urodził się 12 lipca 1902 roku w parafii Mosty Wielkie w powiecie Żółkiew jako jedenaste dziecko rolnika Jakuba i Julii z domu Turbiasz. W 1918 roku ukończył naukę w szóstej klasie gimnazjum w Żółkwi. W tym samym roku został we Lwowie zmobilizowany do Wojska Polskiego i wziął udział w obronie tego miasta w trakcie wojny polsko-ukraińskiej, otrzymując w toku walk stopień kaprala

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Teresa i Edward, osierocone dzieci Edwarda Łuczaka, wraz z Ewą i Andrzejem, ich rodzeństwem stryjecznym (fot. ze zb. rodzinnych).Dowód osobisty Adama Strusia wydany 12 sierpnia 1921 r. przez Komendę Policji Państwowej m. Łodzi (dok. ze zb. rodzinnych, fot. Artur Polit).Dowód osobisty Zenona Benedykta Bubacza wydany 15 listopada 1937 r. przez Prezydenta Miasta Gniezna (dok. ze zb. rodzinnych).Metryka śmierci Lucjana Gąski wystawiona 27 listopada 1939 r. w Szpitalu Ujazdowskim w warszawie (dok. ze zb. rodzinnych, udostępniła: Teresa Jaśkiewicz).Jeńcy ukraińscy,wzięci do niewoli pod Jazłowcem.
Czwarty od lewej wachmistrz Bronisław Gadzin.