» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KACZKOWSKI
Imię Tadeusz
Data śmierci 26 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Warszawa

Życiorys:
Tadeusz Kaczkowski urodził się 15 listopada 1915 roku w Braddock w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej jako syn Stanisława i Heleny. W 1908 roku wraz z rodzicami przyjechał do Polski i zamieszkał w Haczowie koło Brzozowa w Galicji. Po ukończeniu szkoły powszechnej w Haczowie uczęszczał do gimnazjum w Brzozowie, a następnie do Państwowego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Kpt. Dyonizy Puliński (stoi drugi z prawej) wśród jeńców Oflagu II C Woldenberg, m.in. ppłk. Ignacego Szpunara (siedzi w środku), mjr. Zawiszy (siedzi drugi z prawej) i kpt. Józefa Kozińskiego (siedzi drugi z lewej) , maj 1940 r. (fot. ze zb. Mariana Ropejki).Czesław Bronikowski i Jan Jedliński - Wydzielona kwatera wojenna żołnierzy Wojska Polskiego na cmentarzu parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Zdunach. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 31.10.2011r.)Naczelny Kapelan ZHR ks. hm. Tomasz Kościelny z harcerzami z 15 SDW "Arbor" na grobie swego dziadka - 2005Kopia zaświadczenia o pracy niewolniczej Antoniego Nadolnego w latach 1940-1945 wystawionego 10 maja 1982 r. przez Salzgitter Erzbergbau Vermögensvwerwaltungsgesellschaft mbH sporządzona 1 października 1994 r. przez Zarząd Wojewódzki w Zielonej Górze Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Niemiecką (dok. z Archiwum Rodziny Nadolnych, udostępniła Bożysława Nadolna).Strz. Zenon Bukowski – fragment zbiorowej imiennej tablicy epitafijnej kwatery wojennej w Łęczycy. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)