» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KACZKOWSKI
Imię Tadeusz
Data śmierci 26 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Warszawa

Życiorys:
Tadeusz Kaczkowski urodził się 15 listopada 1915 roku w Braddock w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej jako syn Stanisława i Heleny. W 1908 roku wraz z rodzicami przyjechał do Polski i zamieszkał w Haczowie koło Brzozowa w Galicji. Po ukończeniu szkoły powszechnej w Haczowie uczęszczał do gimnazjum w Brzozowie, a następnie do Państwowego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Jedna z wielu tablic epitafijnych kwatery wojskowej poległych, zmarłych od ran żołnierzy września 1939r. oraz osób cywilnych - Cmentarz Rzymskokatolicki pw. Św. Wincentego w Łodzi, ul. Smutna 9 - „Doły”. Wśród poległych – szer. Feliks Gretka. (fot. Zbigniew Adamas, 23.08.2011r.)Awers karty zaopatrzeniowej (Spinnstoffkarte fűr Polen) nr 066406 Aleksandra Szymańskiego jako robotnika przymusowego w Niemczech (dok. ze zb. rodzinnych, oprac. Wojciech Szymański, syn Aleksandra).Aleksander Adam Fiszer upamiętniony (jako Aleksander Fiszer) na jednej z dwudziestu jeden zbiorczych imiennych tablic epitafijnych wmurowanych w Ścianę Pamięci w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Łęczycy, ul. Kaliska. Stan z dn. 8 września 2011 r. (fot. Zbigniew Adamas).Witold Banasiewicz upamiętniony na jednej ze zbiorczych imiennych tablic pamiątkowych w obrębie kwatery wojennej na cm. parafialnym w Rawie Mazowieckiej, ul. Tomaszowska. Stan z dn. 30. 05. 2012 r. (fot. Mariusz Kwapisz).strz. Kazimierz Piechociński szósty z lewej