» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KWIATKOWSKI
Imię Bronisław
Data śmierci 4 czerwiec 2007
Miejsce śmierci: Unisław

Życiorys:
Bronisław Kwiatkowski urodził się 14 marca 1913 roku w Raciniewie w powiecie Chełmno z zaborze niemieckim w majątku ziemskim, w którym pracowała w kuchni i mieszkała jego matka, Rozalia z Drążkowskich Kwiatkowska. Ojciec, Antoni Kwiatkowski, podczas I wojny światowej został powołany do armii niemieckiej i służąc w artylerii konnej, poległ, raniony odłamkiem, w Lille we Francji. Wdowa i dzieci otrz

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
dok. ze zb. rodzinnychJazłowiec, klasztor sióstr niepokalanek, lipiec 1939 r. Chor. Bronisław Gadzin jako sztandarowy 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich podczas uroczystości Koronacji Pani Jazłowieckiej (fot. udostępnił: Krzysztof Gożdzik).Życie koszarach 17 pułku artylerii lekkiej w Gnieźnie w okresie służby w tejże jednostce Stanisława Gulczyńskiego (fot. ze zb. rodzinnych).Kpr. lotn. Kazimierz Hadyniak upamiętniony na jednej z 21 imiennych tablic epitafijnych Ściany Pamięci kwatery wojennej w Łęczycy[w formie: "HODYNIAK KAZIM.", poz. 562]. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)Fotografie sześciu braci Szymańskich, w tym Henryka, uczestników kampanii 1939 roku, zebrane z albumów rodzinnych lub wykadrowane z kompozycji grupowych (oprac. Wojciech Szymański, bratanek Henryka).