» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: MYSZKIER
Imię Jan
Data śmierci 18 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Kresy B, gm. Młodzieszyn, pow. Sochaczew [obecnie: Kresy Drugie, część wsi Janów]

Życiorys:
Jan Myszkier urodził się 26 października 1908 roku w Wysinie w powiecie Kościerzyna jako syn Jana i Anastazji z Nagórskich małżonków Myszkierów. Sakrament chrztu św. otrzymał z rąk ks. Jana Wiercińskiego. Miał pięcioro rodzeństwa - trzy siostry i dwóch braci. 30 czerwca 1922 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym szkołę w Wysinie. Następnie podjął naukę zawodu kołodzieja u swego ojca, również Jan

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Karta poszukiwań sporządzona 26 sierpnia 1940 r. w Oddziale w Łodzi Niemieckiego Czerwonego Krzyża w związku z poszukiwaniem zaginionego Józefa Bilickiego przez żonę (dok. ze zb. Biura Informacji i Poszukiwań PCK w Warszawie, reprodukcja w archiwum rodzinnym).Jan Grzegorowski (siedzi drugi z prawej) w czasie odbywania zasadniczej służby wojskowej w 60 pułku piechoty (1927 r.) (fot. ze zb. rodzinnych).Ppor. Edward Kramarski - zbiorowa mogiła wojenna żołnierzy lotnictwa WP, lata 70-te ub. wieku, Cm. Wojsk. pw. św. Jerzego w Łodzi - zdjęcie z Wystawy w Muzeum ,,Małachowianka", Płock 2010r. (fot. Michał Uminiak / http://uboot.bloog.pl)Metryka urodzenia Władysława Kmity (Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Petrykozach, sygn. 62, [Księga duplikat aktów urodzonych, zaślubionych i zmarłych], 1914, akt urodzenia nr 59).Dedykacja na karcie tytułowej ksiązki P. Bauera i B. Polaka pt. "17 Pułk Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego w obronie Ojczyzny, 1939 r.", wydanej w 1978 r. w Gostyniu, skierowana przez mjr. Mariana Węclewicza, byłego dowódcy I plutonu i zastępcy dowódcy szwadronu ckm 17 pułku ułanów, do inż.Jerzego Betnerowicza, brata poległego uł.Tadeusza Betnerowicza (dok. ze zb. rodzinnych, fot. Karolina Kaczmarska-Matuszewska).