» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: ŁOSSOWSKI
Imię Tadeusz Józef
Data śmierci 21 marzec 1989
Miejsce śmierci: Pszczyna

Życiorys:
Tadeusz Józef Łossowski herbu Prus III urodził się 19 sierpnia 1907 roku w Salówce w powiecie Czortków w zubożałej rodzinie szlacheckiej leśnika Tadeusza Antoniego Łossowskiego i Jadwigi z Micińskich herbu Pelikan. W 1926 roku ukończył I Państwowe Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika we Lwowie, a w roku 1931 - Wydział Lasowy Politechniki Lwowskiej. Pracował m.in. jako zarządca lasów hrabiego Tarnowski

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Zawiadomienie ws. śmierci ppor. Stefana ZATAJA wystawione wdowie przez Niemiecki Czerwony Krzyż w dniu 10. 01. 1941 r. (dok. ze zb. rodzinnych).Fabjan Chwalczewski upamiętniony (jako Czesław Chwalczewski) na jednej ze zbiorczych imiennych tablic pamiątkowych w obrębie kwatery wojennej na cm. parafialnym w Rawie Mazowieckiej, ul. Tomaszowska. Stan z dn. 30. 05. 2012 r. (fot. Mariusz Kwapisz).Henryk Wojciechowski odnotowany jako niemiecki jeniec wojenny (dok. ze zb. Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, sygn. WAST-St.VB,l.75, udostępnił: Jarosław Kulwicki).Sygnet 84 pułku piechoty nr 111 por. Tadeusza Marcina Lostera (pamiątka ze zb. rodzinnych)."Krótki opis dokonany przez któregoś z żołnierzy. Jest tylko mały błąd w nazwisku. O ile dobrze wiem, pochowanych razem było czterech żołnierzy, których trzech /chyba/ udało mi się zlokalizować na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W tym czasie /ok. 15 lat temu/ nie mogłem odnaleźć grobu Stanisława. Jest tylko grób symboliczny /grób rodzinny/ na cmentarzu w Gołyminie" (Włodzimierz, bratanek pochowanego).