» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KACZKOWSKI
Imię Tadeusz
Data śmierci 26 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Warszawa

Życiorys:
Tadeusz Kaczkowski urodził się 15 listopada 1915 roku w Braddock w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej jako syn Stanisława i Heleny. W 1908 roku wraz z rodzicami przyjechał do Polski i zamieszkał w Haczowie koło Brzozowa w Galicji. Po ukończeniu szkoły powszechnej w Haczowie uczęszczał do gimnazjum w Brzozowie, a następnie do Państwowego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Czesław Czapliński (w środku, w furażerce) w grupie żołnierzy Wojska Polskiego - więźniów niemieckiego obozu jenieckiego (fot. ze zb. rodzinnych).Legitymacja odznaki pamiątkowej 55 Poznańskiego Pułku Piechoty przyznana st. szer. Janowi Łącznemu 20 stycznia 1928 r. (dok. ze zb. rodzinnych).Pismo Niemieckiego Czerwonego Krzyża do Marii Stasikiewicz w Czortkowie z 28 maja 1940 r. z zawiadomieniem o śmierci jej małżonka, ppor. rez. Józefa Mariana Stasikiewicza (dok. ze zb. rodzinnych).Piotr Klewżyc (siedzi pierwszy z lewej) w towarzystwie żołnierzy 64 pułku piechoty, m.in. Sergiusza Szkuta i Grzegorza Mroczkowskiego (siedzą z prawej) z rodzinnej wsi Sienkiewicze; Grudziądz, 1938-1939 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Włodzimierz Frankowski upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej na cm. parafialnym            w Starym Waliszewie. Stan z dn. 08.09.2012 r.                 (fot. Błażej Kucharski).