» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: ŁOSSOWSKI
Imię Władysław Konrad
Data śmierci 4 lipiec 1941
Miejsce śmierci: Warszawa

Życiorys:
Władysław Konrad Łossowski herbu Prus III urodził się 2 października 1909 roku w Białej w powiecie Czortków jako syn leśnika Jana Łossowskiego i Anieli z Hołyńskich herbu Sas. W roku szkolnym 1920/1921 uczył się w Państwowej Szkole Realnej w Stanisławowie, po czym uczęszczał do Państwowego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czortkowie, gdzie w 1929 roku zdał maturę. Zasadniczą służbę wojskową od

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Strz. Maksymilian Remer upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej w obrębie kwatery wojennej żołnierzy Wojska Polskiego na cm. parafii rzymskokatolickiej pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Józefa w Bielawach. Stan z dn. 29.09.2012r. (fot. Błażej Kucharski).Pismo Biura Informacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie do Zofii Myszkier w Wysinie z dn. 10 maja 1941 r. ws. miejsca spoczynku jej poległego męża Jana Myszkiera (dok. ze zb. rodzinnych).Jan Wultański (z lewej) jako porucznik 29 pułku Strzelców Kaniowskich w Kaliszu w towarzystwie brata Stanisława Wultańskiego, majora 67 pułku piechoty w Brodnicy, Brodnica, 1937 r. (fot. Edward Osmański, za: M. Chwiałkowski, Życie rodziny Wultańskich wpisane w ceremonie i zwyczaje wojskowe, Brodnica 2004, s. 29, za zgodą autora udostępnił: Wojciech Miller).Franciszek Ostrowski z żoną Eryką wśród uczniów szkoły powszechnej w Ciemnikach w 1938 r. (fot. ze zbiorów Władysławy Urbańskiej otrzymana za pośrednictwem Zbigniewa Dąbrowskiego).Jedna z wielu tablic epitafijnych kwatery wojskowej zmarłych od ran żołnierzy września 1939r. oraz osób cywilnych - Cmentarz Rzymskokatolicki pw. Św. Antoniego w Łodzi, ul. Solec 11 - „Mania”. Wśród poległych – pdf. Feliks Róczyński. Stan z dn. 24.06.2011r. (fot. Zbigniew Adamas)