» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: ŁOSSOWSKI
Imię Władysław Konrad
Data śmierci 4 lipiec 1941
Miejsce śmierci: Warszawa

Życiorys:
Władysław Konrad Łossowski herbu Prus III urodził się 2 października 1909 roku w Białej w powiecie Czortków jako syn leśnika Jana Łossowskiego i Anieli z Hołyńskich herbu Sas. W roku szkolnym 1920/1921 uczył się w Państwowej Szkole Realnej w Stanisławowie, po czym uczęszczał do Państwowego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czortkowie, gdzie w 1929 roku zdał maturę. Zasadniczą służbę wojskową od

Aktualności

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Dziś Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości (fot. _Alicja_ / Pixabay) 11 listopada br. przypada 107. rocznica podpisania układu rozejmowego w Compiègne kończącego I wojnę światową. Klęska zaborców w 1918 r. przyniosła nam, Polakom, upragnioną niepodległość, którą odzyskaliśmy po długich 123 latach niewoli. Dla upamiętnienia tego wydarzenia corocznie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Kadra oficerska 29 PSKGrób Kamili Zwarycz z d. Semenec, żony Jana Romana Zwarycza,  i ich syna Mariusza zlokalizowany w części dawnego cmentarza ewangelicko-augsburskiego przy ul. Cmentarnej w Grudziądzu. Stan z dn. 07. 03. 2016 r. (fot. Jan Harajda).Książeczka wojskowa ppor. Wincentego Dąbrowy przestrzelona niemieckim pociskiem podczas egzekucji (archiwum rodzinne).Ppor. Stanisław Kościelak (drugi z prawej w drugim rzędzie) wśród oficerów 17 pułku artylerii lekkiej z Gniezna w Oflagu VII A Murnau w 1941 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Jan Szymkowiak jako robotnik przymusowy w Niemczech w latach II wojny światowej (fot. ze zb. rodzinnych).