» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: SZMYTKOWSKI
Imię Edmund
Data śmierci 19 listopad 1974
Miejsce śmierci:

Życiorys:
Edmund Szmytkowski urodził się 19 października 1912 roku w Krosinku w powiecie Śrem jako syn młynarza Józefa i Józefy z Chraplaków małżonków Szmytkowskich. Od 1920 roku mieszkał w Wilkowyi, gdzie pracował w jednym z najnowocześniejszych młynów w ówczesnej Europie, który jego ojciec dzierżawił od hrabiego Gunthera von Schweinichena, właściciela majątku w pobliskim Hilarowie. Zmobilizowany do Wojska

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Lwów, grudzień 1930 r. Wachm. Władysław Gwoździński (oznaczony nr. 5) jako uczestnik uroczystości pożegnania ppłk. Edwarda Godlewskiego, odchodzącego na stanowisko dowódcy 20 Pułku Ułanów w Rzeszowie, z korpusem podoficerskim 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich (fot. udostępnił: Krzysztof Gożdzik).Por. Jan Górnicki – fragment zbiorowej imiennej tablicy epitafijnej kwatery wojennej w Łęczycy. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)Roman Wieczorek upamiętniony na jednej ze zbiorczych imiennych tablic epitafijnych mogiły zbiorowej na cmentarzu parafialnym w Nieborowie. Stan z dn. 28. 09. 2015 r. (fot. Błażej Kucharski).Pismo ws. depozytu Józefa Majewskiego wysłane w marcu 1941 r. przez Biuro Informacyjne Polskiego Czerwonego Krzyża do E. Majewskiego, ojca Józefa (ze zb. rodzinnych).Jadwiga Sikorska, bratanica Józefa Alfonsa Muzioła w miejscu pochowania wuja. Kwatera wojenna w Iłowie, 9 sierpnia 2009 (fot. Judyta Sikorska).