» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: SZMYTKOWSKI
Imię Edmund
Data śmierci 19 listopad 1974
Miejsce śmierci:

Życiorys:
Edmund Szmytkowski urodził się 19 października 1912 roku w Krosinku w powiecie Śrem jako syn młynarza Józefa i Józefy z Chraplaków małżonków Szmytkowskich. Od 1920 roku mieszkał w Wilkowyi, gdzie pracował w jednym z najnowocześniejszych młynów w ówczesnej Europie, który jego ojciec dzierżawił od hrabiego Gunthera von Schweinichena, właściciela majątku w pobliskim Hilarowie. Zmobilizowany do Wojska

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Fotografia archiwalna z miejsca ekshumacji w miejscowości Osiek (2-7 czerwca 1940 r.). Wśród ekshumowanych żołnierzy trumna z ciałem kaprala Jana Kurenia - posiada nr 101. Fotografia ze zbiorów rodzinnych (z Osieka).Pismo Niemieckiego Czerwonego Krzyża do Anny Burkiewicz w Kępnie z 20 kwietnia 1944 r. ws. poszukiwania zaginionego ppor. Antoniego Burkiewicza (dok. ze zb. rodzinnych).Ignacy Wałęza upamiętniony na tablicy epitafijnej grobu indywidualnego na cmentarzu parafialnym w Milanówku. Stan z dn. 26 maja 2013 r. (fot. Jacek Kaczorowski).Książeczka wojskowa Kazimierza Kaczmarka wydana 27 lutego 1959 r. przez Wojskową Komendę Rejonową Aleksandrów Kujawski (dok. ze zb. rodzinnych).Ppor. pil. Piotr Ruszel upamiętniony na jednej ze zbiorczych imiennych tablic epitafijnych pierwotnego miejsca spoczynku w kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego i osób cywilnych poległych we wrześniu 1939 r., żołnierzy Armii Krajowej poległych w 1944 r. oraz żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego poległych w 1945 r. zlokalizowanej na cmentarzu wojskowym pw. św. Jerzego w Łodzi, ul. Wojska Polskiego. Stan z dn. 3 listopada 2011 r. (fot. Zbigniew Adamas).