» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: ŁOSSOWSKI
Imię Tadeusz Józef
Data śmierci 21 marzec 1989
Miejsce śmierci: Pszczyna

Życiorys:
Tadeusz Józef Łossowski herbu Prus III urodził się 19 sierpnia 1907 roku w Salówce w powiecie Czortków w zubożałej rodzinie szlacheckiej leśnika Tadeusza Antoniego Łossowskiego i Jadwigi z Micińskich herbu Pelikan. W 1926 roku ukończył I Państwowe Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika we Lwowie, a w roku 1931 - Wydział Lasowy Politechniki Lwowskiej. Pracował m.in. jako zarządca lasów hrabiego Tarnowski

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Romuald Ławicki upamiętniony na imiennej tabliczce epitafijnej na jednej z mogił zbiorowych kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Błoniu. Stan z dn. 5 października 2008 r. (fot. udostępniła: Barbara Knorr-Piotrowska).Wedlug listy opracowanej w sierpniu 1977 roku przez plk. Ludwika Glowackiego, ktorej maszynopis znajduje sie w Urzedzie Gminy w Rybnie, Bronislaw Skrobisz pochowany zostal w mogile oznaczonej nr 315. Ze wzgledu na brak oryginalnych planow Kwatery Wojennej w Rybnie, trudno jest zlokalizowac polozenie mogily oznaczonej tym numerem. Najprawdopodobniej znajduje sie ona po lewej stronie obelisku.Wpis do księgi zgonów Parafii pw. św. Leonarda w Troszynie Polskim dot. żołnierza Jana Kasztelana, którego ciało wyłowiono z Wisły w pobliżu tejże miejscowości.Mjr Jan Światowiec z żoną Anną oraz Jadwigą Wodecką podczas balu w kasynie oficerskim 29 pułku Strzelców Kaniowskich w Kaliszu, 1936 r. (fot. z albumu Bolesława Wodeckiego w zb. rodzinnych Wojciecha Millera).Strz. Mikołaj Antoniuk – fragment zbiorowej imiennej tablicy epitafijnej kwatery wojennej w Łęczycy. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)