» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: BEREZOWSKI
Imię Antoni
Data śmierci 13 wrzesień 1975
Miejsce śmierci: Warszawa

Życiorys:
Antoni Berezowski urodził się 16 marca 1894 roku jako syn Piotra i Marii z Wróblewskich małżonków Berezowskich. W latach 1919-1920 brał udział w powstaniu wielkopolskim, a następnie w wojnie polsko-bolszewickiej. Po wojnie, zweryfikowany w stopniu kapitana służby stałej piechoty ze starszeństwem z dniem 1 czerwca 1919 roku, służył w 57 pułku piechoty w Poznaniu, gdzie pełnił różne funkcje. W latac

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Kpt. Józef Rodzeń wśród członków delegacji 14 pułku piechoty wręczających 16 października 1934 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odznakę pułkową prezydentowi RP Ignacemu Mościckiemu (fot. ze zb. Andrzeja Rodzenia).Kan. Franciszek Kleparek upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego na cm. parafii rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Kocierzewie. Stan z dn. 15.09.2012 r. (fot. Błażej Kucharski).Przestrzelona niemieckim pociskiem Premiowana Książeczka Oszczędnościowa Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie należąca do Seweryna Sobka i odnaleziona przy ekshumacji jego zwłok (dok. ze zb. rodzinnych).Antoni Kościelny upamiętniony na tablicy poświęconej żołnierzom - mieszkańcom Gminy Budzyń poległym i zaginionym na wszystkich frontach II wojny światowej wmurowanej w płytę grobowca ofiar II wojny światowej na cm. parafialnym w Budzyniu.Mogiła na cmentarzu w Komarnie (obecnie na terenie Ukrainy) - miejsce pochówku ponad setki członków rodzin kadry zawodowej 70 pp, w tym Jadwigi Dzieweczyńskiej, żony st. sierż. Walentego Dzieweczyńskiego, którzy zginęli dnia 9 września 1939 r. w wyniku niemieckiego nalotu na stacji kolejowej Komarno-Buczały (fot. ze zb. rodzinnych).