» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: STEPOKURA
Imię Władysław
Data śmierci 17 marzec 1986
Miejsce śmierci: Wrocław

Życiorys:
Władysław Stepokura urodził się 12 lipca 1902 roku w parafii Mosty Wielkie w powiecie Żółkiew jako jedenaste dziecko rolnika Jakuba i Julii z domu Turbiasz. W 1918 roku ukończył naukę w szóstej klasie gimnazjum w Żółkwi. W tym samym roku został we Lwowie zmobilizowany do Wojska Polskiego i wziął udział w obronie tego miasta w trakcie wojny polsko-ukraińskiej, otrzymując w toku walk stopień kaprala

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Wacław Michalski upamiętniony na jednej z imiennych zbiorczych tablic epitafijnych kwatery wojennej na cmentarzu parafii rzymskokatolickiej pw. św. Anny w Piasecznie, ul. Kościuszki (fot. Krzysztof Zembowicz).Strz. Aleksander Korbuszewski upamiętniony mieczokrzyżem betonowym z imienną inskrypcją epitafijną na jednej z mogił zbiorowych Cmentarza Wojskowego w Warszawie, ul. Powązkowska. Stan z dn. 15 czerwca 2017 r. (fot. udostępnił Bogusław Pisarek).Pomnik Bohaterów Walk nad Bzurą przed Zespołem Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku. (fot. Zbigniew Adamas, 19. 05. 2011r.).Książeczka wojskowa Czesława Zakrzewskiego wydana 24 listopada 1949 r. przez Wojskową Komendę Rejonową Nr 1 RKU Gniezno, s. 2-3 (dok. ze zb. rodzinnych, fot. Sławomir Zakrzewski).Uł. Antoni Piotrowiak upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej w obrębie kwatery wojennej żołnierzy Wojska Polskiego na cm. parafii rzymskokatolickiej pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Józefa w Bielawach. Stan z dn. 29.09.2012r. (fot. Błażej Kucharski).