» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: STEINHAGEN
Imię Feliks Aleksander
Data śmierci 12 październik 1939
Miejsce śmierci: Włocławek

Życiorys:
Feliks Aleksander Steinhagen urodził się 21 (22?) lipca 1907 roku w Myszkowie w powiecie Zawiercie jako najmłodszy syn Artura Fryderyka Wilhelma Steinhagena i Marii Agnieszki Klary z Knothów. W latach 1922-1923 uczęszczał do Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie, następnie do Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczego im. E. A. Rontalera w Warszawie, w którym w roku 1924 otrzymał świadectwo maturalne. Podjąw

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Jerzy Kasjan Iwiński wśród żołnierzy Wojska polskiego, przed 1939 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Mogiła dwóch żołnierzy Wojska Polskiego. którzy nie zostali ekshumowani od czasu kampanii 1939 r., zlokalizowana w lasku w pobliżu pierwotnego miejsca pochówku Jana Myszkiera we wsi Janów (d. Kresy B) (inf. i fot. Tomasz Krzemiński, dn. 03. 08. 2011 r.).Por. Edmund Żak upamiętniony na jednej z dwudziestu jeden zbiorczych imiennych tablic epitafijnych wmurowanych w Ścianę Pamięci w obrębie kwatery wojennej na cm. parafialnym w Łęczycy, ul. Kaliska. Stan z dn. 08. 09. 2011r. (fot. Zbigniew Adamas).Jerzy Kasjan Iwiński wśród żołnierzy Wojska polskiego, 1928 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Stanisław Kanarek (pierwszy od prawej, w płaszczu) wśród członków Związku Strzeleckiego w Szarleju w dn. 15 sierpnia 1935 r. (fot. ze zb. rodzinnych).