» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: TRITT
Imię Władysław
Data śmierci 7 kwiecień 1988
Miejsce śmierci: Puszczykowo

Życiorys:
Władysław Tritt urodził się 10 czerwca 1913 roku we Wronczynie w powiecie Poznań jako syn Jana i Antoniny z Palickich. Mieszkał w Buku w województwie poznańskim. Ukończył trzyklasową szkołę powszechną, czteroklasową szkołę wydziałową, trzyklasową szkołę zawodową i trzynastomiesięczny kurs geodezyjny. Od 4 listopada 1935 roku odbywał zasadniczą służbę wojskową w 1 batalionie pancernym w Poznaniu. P

Aktualności

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. falco / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Awers karty pocztowej z zawiadomieniem o śmierci kpt. Edwarda Mamunowa wysłanej przez por. Juliana Rowińskiego i ppor. Jana Lewandowskiego z Oflagu VII A Murnau jego siostrze Annie Romockiej w Krośnie (dok. ze zb. rodzinnych).Robert Hempel (siedzi drugi z prawej) wśród słuchaczy Dywizyjnego Kursu Podchorążych Rezerwy 25 DP przy 29 Pułku Strzelców Kaniowskich w Szczypiornie k. Kalisza (fot. ze zb. rodzinnych Romualda Olejnika).Legitymacja oficerska Stanisława Plichty wystawiona przez 10 pułk piechoty, po 1933 r. (dok. ze zb. rodzinnych, fot. Marcin Chyłek).Grób Ignacego Wałęzy na cmentarzu parafialnym w Milanówku. Stan z dn. 1 listopada 2013 r. (fot. Jacek Kaczorowski).Strz. Edmund Napierała w gronie znajomych, 27 sierpnia 1939 r. (fot. ze zb. rodzinnych).