» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: BORKOWSKI
Imię Bolesław Stanisław
Data śmierci 15 marzec 1949
Miejsce śmierci: Wrocław

Życiorys:
Bolesław Stanisław Borkowski urodził się 24 marca 1896 roku jako syn Kazimierza i Bronisławy z Czyżewskich (?). Po ukończeniu szkoły średniej studiował w Zurychu, gdzie należał do Związku Strzeleckiego. Po wybuchu I wojny światowej wstąpił do Legionów Polskich, otrzymując przydział do 12 kompanii 2 pułku piechoty, w szeregach której uczestniczył w kampanii karpackiej. W grudniu 1914 roku został ra

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Awers karty pocztowej do rodziny wysłanej przez Stanisława Szczepaniaka z niemieckiego obozu koncentracyjnego we Flossenbürgu dn. 16 lutego 1941 r.: "Moi kochani, jestem zdrowy. Wiedzie mi się dobrze. Napisałem do Was kartkę drugiego lutego, ale bez odpowiedzi. List ode mnie dajcie do przeczytania Edycie [narzeczonej] i Edyta powinna już do mnie napisać. Piszcie do mnie po niemiecku i długopisem. Pozdrowienia dla wszystkich. Stach". (zbiory Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_033, udostępnił Piotr Balcer], sygn. OK_025830b, http://foto.karta.org.pl/fotokarta/OK_025830b.jpg.php).Strz. Jan Kaczmarek – fragment zbiorowej imiennej tablicy epitafijnej kwatery wojennej w Łęczycy. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)...tutaj min.z pułkowym kozłem.
Ze zbioru Krzysztofa Gozdzika.Poświadczenie złożenia egzaminu na czeladnika - pomocnika w zawodzie kołodziejskim wystawione Janowi Myszkierowi dn. 4 października 1926 r. ze śladami po trzech kulach (dok. ze zb. rodzinnych).Pismo ws. depozytu Józefa Majewskiego wysłane w marcu 1941 r. przez Biuro Informacyjne Polskiego Czerwonego Krzyża do E. Majewskiego, ojca Józefa (ze zb. rodzinnych).