» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KMIECIAK
Imię Franciszek
Data śmierci 1939
Miejsce śmierci:

Życiorys:
Franciszek Kmieciak urodził się 23 stycznia 1910 r. w Wolicy Pustej w pow. Jarocin jako syn robotnika Marcina i Rozalii z Szynalskich zamieszkałych w Wolicy Pustej. Pracował jako robotnik kolejowy w Mieszkowie w pow. Jarocin. W 1934 r. zawarł w Mieszkowie związek małżeński z Marią z Gilów. Zasadniczą służbę wojskową odbywał w 70 pułku piechoty w Pleszewie. W wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Ludwik Nadolny (kadr fot. ze zb. rodzinnych Bożysławy Nadolnej).Karol August Bieszczanin (fot. ze zb. rodzinnych).Strz. Bazyli Gołębiowski upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej na cm. wojennym w Starym Waliszewie. Stan z dn. 28.08.2012 r. (fot. Błażej Kucharski).
Sanit. Wincenty Jaszczak – fragment zbiorowej imiennej tablicy epitafijnej kwatery wojennej w Łęczycy. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)Kpt. Jan Fleischmann (drugi z prawej) wśród żołnierzy batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza "Ludwikowo" (fot. z archiwum rodzinnego Piotra Fleischmanna).