» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: KOZŁOWSKI
Imię Władysław
Data śmierci 1945
Miejsce śmierci: KL Stutthof - Aussenlager Pölitz bei Stettin (?)

Życiorys:
Władysław Kozłowski urodził się 10 maja 1914 roku w Kwieciszewie w powiecie Mogilno jako syn Jana Kozłowskiego i Rozalii z Banaszaków. W latach 1935-1937 odbył zasadniczą służbę wojskową w 77 pułku piechoty w Lidzie. W kampanii polskiej we wrześniu 1939 roku wziął udział jako żołnierz 60 Pułku Piechoty Wielkopolskiej ze składu 25 Dywizji Piechoty armii "Poznań". 18 września został wzięty do niewol

Aktualności

Dziś Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości (fot. _Alicja_ / Pixabay) 11 listopada br. przypada 107. rocznica podpisania układu rozejmowego w Compiègne kończącego I wojnę światową. Klęska zaborców w 1918 r. przyniosła nam, Polakom, upragnioną niepodległość, którą odzyskaliśmy po długich 123 latach niewoli. Dla upamiętnienia tego wydarzenia corocznie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

więcej »

Pamiętajmy o zmarłych

Święto Zmarłych (fot. Pexels / Pixabay)

1 i 2 listopada 2025 r. obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Odwiedzając rodzinne groby, nie zapominajmy o mogiłach żołnierzy Wojska Polskiego, którzy przelali swą krew w obronie Ojczyzny w trakcie kampanii polskiej we wrześniu 1939 r., a także o miejscach spoczynku osób cywilnych – niewinnych ofiar działań wojennych sprzed 86 lat.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Franciszek Bieliński upamiętniony na imiennej tablicy poświęconej pamięci nauczycieli, którzy stracili życie w czasie II Wojny Światowej. Dom Nauczyciela, ul. Al. H. Sienkiewicza 42 w Łowiczu.  Stan z dn. 17.09.2012 r. (fot. Błażej Kucharski).
Zaświadczenie o przekazaniu przez Józefa Gruszewicza maszyny do pisania na rzecz ruchomego szpitala "ludowego" Wojska Polskiego, 28 stycznia 1945 r. (dok. ze zb. rodzinnych).Strz. Leon Ronkowski upamiętniony na imiennej tablicy epitafijnej na mogile zbiorowej w obrębie kwatery wojennej żołnierzy Wojska Polskiego na cm. parafii rzymskokatolickiej pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Józefa w Bielawach. Stan z dn. 29.09.2012r. (fot. Błażej Kucharski).Strz. Władysław Fog(i)el upamiętniony na jednej z dwudziestu jeden zbiorczych imiennych tablic epitafijnych wmurowanych w Ścianę Pamięci w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Łęczycy, ul. Kaliska. Stan z dn. 8 września 2011 r. (fot. Zbigniew Adamas).Strz. Jan Godziak(tabl. Godzich) – fragment zbiorowej imiennej tablicy epitafijnej kwatery wojennej w Łęczycy. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)