» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: FRONCZAK
Imię Stanisław Marceli
Data śmierci 19 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: rej. Bud Starych

Życiorys:
Stanisław Marceli Fronczak urodził się 2 czerwca 1911 roku w Kałęczynie Nowym jako syn Bronisława i Czesławy z Czarneckich. W roku 1933 otrzymał świadectwo dojrzałości w Państwowym Gimnazjum im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. Następnie był słuchaczem w Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie - Ostrowi Mazowieckiej, gdzie 15 października 1935 roku otrzymał promocję na stopień podporucznika s

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Sanitariuszka Anna Borowska upamiętniona na imiennej tablicy epitafijnej na jednej z mogił kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Gąbinie. Stan z dn. 01. 07. 2006 r. (fot. zbibal76).Antonina, siostra Antoniego Węcławka, ze swoimi dziećmi: Genią i Kaziem (fot. ze zb. rodzinnych).Dowód osobisty Bolesława Kostkiewicza,wydany po wojnie.Walki nad Bzurą we wrześniu 1939 r. odtworzone podczas widowiska historycznego pt. „Obronić miasto!” w dniu 15 września 2012 r. w Sochaczewie (fot. Ścibor Woldański).Kpt. Antoni Sierpiński (trzeci z prawej) wśród słuchaczy szkoły oficerskiej na obozie narciarskim w Krynicy (fot. ze zb. rodzinnych).