» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: ŁAKOMY
Imię Roman
Data śmierci 29 styczeń 1982
Miejsce śmierci:

Życiorys:
Roman Łakomy urodził się 27 lutego 1902 roku w Skarboszewie (powiat Słupca) w rodzinie wielodzietnej. W maju 1914 roku wraz z rodzicami, którzy sprzedali cały dobytek, i rodzeństwem wyjechał do Westfalii w Niemczech, gdzie ojciec i starszy brat pracowali w kopalni. Po ukończeniu w 1916 roku szkoły podstawowej pracę tamże podjął również on sam. W międzyczasie rozwijał swoje zainteresowania, uczęszc

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! (fot. Kornelia Thor / Zauberei / Pixabay) Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju, nadziei i radości Świąt Wielkiej Nocy.

więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

Szczęśliwego Nowego Roku 2025! (rys. Gerd Altmann (geralt) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2025 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
"Nareszcie jestem, bardzo długo czekałem na ten moment" - Przemysław Hakowski przy mogile swojego dziadka Leona Grabskiego na cmentarzu wojennym w Granicy, dn. 13 grudnia 2016 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Kpr. Franciszek Chlebowski (z prawej) podczas ćwiczeń wojskowych na poligonie (fot. ze zb. rodzinnych).Kościan, ok. 1939 r. Jan Łączny w towarzystwie żony Stanisławy i dzieci (stojących od lewej: Aliny, Stefana i Janiny) na krótko przed ich opuszczeniem i wyruszeniem na wojnę (fot. ze zb. rodzinnych).Stefan Wincenty Machnikowski wśród uczestników obozu Przysposobienia Wojskowego, 1935 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Zygfryd Twardy odnotowany jako niemiecki jeniec wojenny (dok. ze zb. Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, sygn. WAST-St.VB,l.75, udostępnił: Jarosław Kulwicki).