» wyszukiwanie zaawansowane

O projekcie

Witamy na portalu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą”, który stworzyliśmy, pragnąc w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób uczcić pamięć poległych we wrześniu 1939 roku. Na portalu znajduje się profesjonalna, multimedialna i interaktywna baza danych poległych z wyszukiwarką, wirtualna ściana pamięci z nazwiskami ofiar walk, galerie cmentarzy, kwater i mogił wojennych, pomników i miejsc pamięci narodowej oraz jednostek wojskowych biorących udział w walkach. Zarejestrowanym użytkownikom oferujemy możliwość współtworzenia portalu, a więc m.in. uzupełniania, modyfikacji i komentowania poszczególnych biogramów, załączania wspomnień, fotografii, dokumentów, pamiątek, wreszcie… zapalenia wirtualnej świeczki. Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
więcej »

Karty poległych

Nazwisko: MICHALSKI
Imię Wacław Gerard
Data śmierci 10 wrzesień 1939
Miejsce śmierci: Piaseczno

Życiorys:
Wacław Gerard Michalski urodził się 24 września 1916 r. w Rawie Mazowieckiej jako syn Edmunda Rocha i Heleny Leontyny zd. Eisentraut. W 1939 r. został powołany do służby wojskowej, którą odbył w 10 pułku piechoty stacjonującym w Łowiczu. W tym samym oddziale wziął udział w wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939 r. Wzięty do niewoli, został rozstrzelany przez Niemców 10 września w Piasecznie.

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku 2026!

Szczęśliwego Nowego Roku 2026! (rys. G Halpin (Nature-Inspires) / Pixabay)Serdeczne życzenia pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku 2026 wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii składają członkowie zespołu redakcyjnego.

więcej »

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie (rys. geralt / Pixabay)Członkowie zespołu redakcyjnego życzą wszystkim użytkownikom, współpracownikom i sympatykom portalu Bohaterowie1939.pl, a także badaczom i miłośnikom historii zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

więcej »

Ostatnie Komentarze

Wesprzyj portal

 
Panel logowania



 
załóż konto :: pomoc
nie pamiętasz hasła?
Ostatnie zmiany
 
więcej »
nad bzura fio mazovia
galeria
Siostrzenice strz. Wiktora Nowaka przy jego mogile w obrębie kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Rybnie, 2002 r. (fot. ze zb. rodzinnych).Jan Wultański (z lewej) jako porucznik 29 pułku Strzelców Kaniowskich w Kaliszu w towarzystwie brata Stanisława Wultańskiego, majora 67 pułku piechoty w Brodnicy, Brodnica, 1937 r. (fot. Edward Osmański, za: M. Chwiałkowski, Życie rodziny Wultańskich wpisane w ceremonie i zwyczaje wojskowe, Brodnica 2004, s. 29, za zgodą autora udostępnił: Wojciech Miller).Mogiła Filipa Kaszczyniec na cmentarzu w ModlnejKościół pw. św. Marcina w Starym Gostyniu - miejsce chrztu Antoniego Nadolnego udzielonego przez ks. dr. Ludwika Sobkowskiego (fot. udostępniła Bożysława Nadolna).dok. ze zb. rodzinnych